Před čím chytrost telefon neochrání  

Spotřebiče 10.04.2022

Bezpodmínečně je potřebujeme a snad je i máme rádi, ale přiznejme si:děláme s nimi dost hloupé věci. O čem je řeč? O chytrých telefonech. Podle nedávného průzkumu zadaného společností T-Mobile u téměř poloviny všech majitelů chytrých telefonů došlo ke ztrátě, odcizení nebo poškození telefonu. Při poškození mobilu byli vykonavateli sami majitelé:  37 procent si poškrábalo displej, 29 procent na něj vylilo pití, 29 procent ho upustilo ze schodů a 20 procentům spadl do mísy při návštěvě toalety. Když si spočítáme jednotlivé položky tohoto smutného přehledu, dostaneme se na číslo 115. To znamená, že někteří uživatelé mobilů mají dar na sebe přitahovat katastrofy a dopustili, aby jejich telefon došel újmy různými způsoby. 

Chovejme se chytře i my

Je jedno, jestli míra a frekvence mobilových nehod je přímo úměrná četnosti používání přístroje, nebo naopak nepřímo úměrná věku uživatele (děti a dospívající dělají neuvěřitelné věci). Ochrana smartphonu pouzdrem je pro většinu majitelů chytrých telefonů tak jako tak samozřejmostí. Pokud umíte dobře udržovat telefon v čistotě, aby se mezi přístrojem a pouzdrem nehromadila špína a nečistoty, pouzdro na smartphone obvykle dobře chrání telefon před poškrábáním. 

Může také poskytnout určitou ochranu při pádu (ačkoliv byste pouzdro neměli používat jako záminku k pouštění telefonu ze střechy). Lehčí pád telefonu nemusí mít za následek příliš viditelné poškození, ale bez obalu se snadno rozbije čočka fotoaparátu Navíc pouzdro funguje jako prevence, například přilnavá pouzdra přímo brání tomu, aby mobil s elegantním, ale hladkým povrchem vyklouzl z ruky. Pouzdra iphone 7 nebo iphone 6, jakož i pro většinu dalších značek jsou vodotěsná, ale už ta nejzákladnější pouzdra by vám měla poskytnout pár sekund navíc, abyste svůj telefon vytrhli z cesty zvětšující se louži rozlité tekutiny, která se na něj po stole valí. 

Není na světě nic, co by se zalíbilo všem

Navzdory nepopiratelné užitečnosti ochranných pouzder se najdou kverulanti, kteří vůči nim mají výhrady. A protože není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu, pojďme se na ně podívat: 

  •  Za prvé, žádné pouzdro na smartphone – nebo alespoň žádné, které byste chtěli nosit – nemůže zcela ochránit váš telefon před poškozením. Telefon v afektu mrštěný na zem, spadlý z pátého patra nebo vykoupaný v několikahodinové lázni nezachrání nic. 
  • Pouzdra na smartphony také esteticky rušivě zvyšují objem telefonu a mohou skrýt skvělé aspekty designu telefonu.
  •  Pokud nebudete příliš opatrní, pouzdro může dokonce poškodit váš telefon. Nečistoty se mohou zachytit mezi pouzdrem a telefonem a poškrábat povrch telefonu. 
  • Pouzdra na smartphone, která nabízejí nejlepší ochranu, mohou být drahá, zejména proto, že si obvykle musíte pořídit nový pokaždé, když máte nový telefon
  • A konečně, pouzdra na smartphony mohou překážet při manipulaci. Je nepříjemné vytahovat telefon z pouzdra pokaždé, když jej chcete zapojit do nabíječky nebo k domácímu stereu.

Dětská pojistka

“Knížky”  na smartphony poskytují telefonům dostatečnou ochranu. Většinou chrání rohy, záda a hrany telefonu. Dobrý kryt pouzdra na telefon zmírní dopad otřesů a vibrací při pádu smartphonu. Nejlepší, co můžete udělat s mobilem, když není v ochranném obalu. je chovat se a manipulovat s ním mimořádně opatrně.  Snažte se mít telefon na bezpečném místě, kde nehrozí jeho pád na podlahu. Až zjistíte, že to není tak úplně možné (třeba až se vaše malé děti začnou pohybovat), na nic nečekejte a pořiďte si pouzdro. 

Jakou zkušenost s poškozením svého mobilního telefonu máte? jste schopni mít jej odložený na jednom bezpečném místě? 

Josef Fišer