Depilace třísel není jen dámskou záležitostí! Co od procedury očekávat?

Erotika, Krása 09.05.2022

Mnozí z vás si možná myslí, že depilace třísel je ryze ženskou procedurou. Opak je však pravdou! V dnešní době se tento zákrok těší oblibě také mezi pány. A není se čemu divit, jedná se totiž nejen o estetické řešení problému s nevzhlednými chloupky, ale také o určité hygienické opatření. Pojďte se společně s námi podívat tomuto zákroku na zoubek v následujícím článku.

Depilace třísel diodovým laserem

Odstranění chloupků diodovým laserem v oblasti třísel je revoluční metodou, jíž podstupují dámy i pánové po celém světě. Jde o zákrok, který probíhá na klinikách estetické medicíny nebo ve specializovaných salonech krásy, jež disponují potřebnou technologií a odborným personálem. Princip laserové epilace spočívá v odstranění nejen chloupku, ale především samotné vlasové cibulky. Během procedury se laserový paprsek naváže na pigment v chlupu prostřednictvím kterého doputuje až k cibulce a tu kompletně spálí. Díky tomuto procesu dochází k definitivní likvidaci kořínků a chloupky vám tak na ošetřené partii již více nevyrostou.

Kdo může zákrok absolvovat

Trvalá epilace je vhodná pro ženy i muže, jimž to umožňuje jejich zdravotní stav. Co to znamená? Především to, že netrpíte žádnými kožními chorobami, jejichž stav by se zásahem laseru mohl zhoršit. Jestliže máte v místě epilace chronické ekzémy, vyrážky, či jiné neduhy, pak je vždy nutné podstoupení zákroku konzultovat s lékařem.

Jak bylo řečeno výše, aby se laser dostal až k vlasové cibulce a jednou provždy ji zničil, musí se nejprve navázat na barvivo obsažené v chlupu. Z toho důvodu je potřeba, aby chloupek nebyl příliš světlý. Právě kvůli tomuto faktu jsou ideálními klienty pánové a dámy s vyšším obsahem pigmentu v kůži. Světlejší typy mohou samozřejmě proceduru absolvovat také, ale pravděpodobně bude v jejich případě pro lepší výsledek nutné podstoupit více ošetření.

Co vám procedura přinese

V dnešní době je epilace třísel či intimních partií poměrně žádanou službou. Kromě žen podstupují tento zákrok čím dál tím častěji také muži. V první řadě je to samozřejmě hlavně estetické hledisko, které je tou hlavní pohnutkou, proč proceduru absolvovat. Zejména v plavkové sezoně nechcete, aby bylo vidět něco, co má být skryto. Neméně silnou motivací jsou však také důvody praktické. Oholené partie, a to nejen ty intimní, se totiž daleko lépe udržují v čistotě.

Pojďme si ale říci, jakými benefity disponuje konkrétně epilace diodovými lasery:

  1. Bezbolestná aplikace – před použitím laseru je na ošetřovanou oblast aplikován znecitlivující gel, takže během zákroku nic neucítíte.
  2. Trvalý efekt – jelikož jsou kořínky definitivně odstraněny, nebudete se již nikdy muset trápit s holením či jiným typem domácí depilace
  3. Perfektní výsledek – při tradičních metodách dochází občas k nerovnoměrnému odstranění chloupků. V případě ošetření laserem budete mít po několika sezení pokožku perfektně hladkou po celém povrchu.

Šetrnost k životnímu prostředí

Kromě výše zmíněných výhod se laserová epilace může pyšnit ještě jedním extra benefitem, a tím je šetrnost k životnímu prostředí. Je potřeba si uvědomit, že klasickou domácí depilací vytváříme pokaždé nějaký odpad. Některé metody ho generují více (například jednorázová holítka), jiné o něco méně (obalový materiál od kosmetiky), ale v každém případě stále určitý odpad vzniká. Trvalá epilace nic takového nezpůsobuje, takže je vhodným řešením pro ty z vás, kterým není lhostejná naše planeta.

A to už je tedy skutečně vše, co byste měli vědět o moderní metodě epilace laserem. Nyní už určitě chápete, proč je trvalé odstraňování chloupků v oblasti třísel i jiných partií tolik žádané. Dočetli jste se, pro koho je tento druh zákroku vhodný, jaké jsou jeho zásadní benefity a jak ovlivňuje prostředí kolem nás. Teď už nezbývá nic jiného, než proceduru vyzkoušet na vlastní kůži.

A co si myslíte o laserové epilaci třísel vy? Připadá vám to nepřirozené? Nebo spíše sympatizujete s lidmi, kteří tento zákrok podstoupili? Dejte nám vědět do komentářů, co si o tomto typu ošetření myslíte, vážně nás to zajímá!

Josef Fišer