Prsa jako symbol…

Erotika, Krása 07.04.2022

Ženská ňadra jsou velmi oblíbeným tématem. Muži se na ně rádi dívají, ženy je řeší z hlediska vzhledu a bujné dekolty na nás útočí ze všech stran. Ať chceme, nebo ne, denně je zahlédneme na titulních stranách časopisů, ve společnosti, o sociálních sítích nemluvě. Krásná ženská prsa jsou rozhodně symbolem…

… bohatství

Symbolem bohatství bývala jednoznačně prsa umělá. Celebrity, herečky a ženy bohatých mužů si mohly dovolit zvětšení prsů, protože zbytek na ně nedosáhl finančně. Dnes patří tato plastická operace mezi daleko dostupnější a mohou si ji dovolit i ženy ze střední vrstvy. Plastická operace prsou patří společně s operací nosu mezi nejčastější zákroky na klinikách estetické medicíny.

…krásy

Krásné ženy vždy hýbaly světem. Proto se velká část žen snaží svůj vzhled vylepšovat, jak to jen jde. Nová prsa si proto nechávají udělat i královny krásy – vítězky soutěží MISS. U účastnic těchto soutěží není nic neobvyklého, že před soutěží podstoupí některý ze zákroků na specializované klinice.

…sex appealu

Trend sexy ženství se dostává do popředí díky filmům, časopisům pro muže, filmům pro dospělé, modelingu, herečkám, zpěvačkám a profesionálním celebritám. Jen málokterá herečka erotických filmů má přirozená prsa. Totéž se dá říct také o nejznámějších herečkách a zpěvačkách. Opravdu málokterá z nich ještě nepodstoupila ani jednu plastiku.

…mateřství

K mateřství byla prsa stvořena a naštěstí se v poslední době kojení velmi podporuje. Bývaly doby, kdy lékaři prostě řekli: máte málo mléka a strčili mamince láhev s umělým mlékem do ruky. Dnes je povědomí o výhodnosti kojení na úplně jiné úrovni. Díky tomu i díky podpoře kojení celosvětově stoupá počet matek, které kojí svoje děti do 2 let, někdy i více (jak ostatně doporučuje i WHO – Světová zdravotnická organizace). Také kojení na veřejnosti se stalo daleko více respektované. Tomuto trendu tleskáme a velmi fandíme!

…sebevědomí

Sebevědomé ženy se rády ukazují a také rády předvádí svoji krásu. Do toho patří i krásné šaty a hluboké výstřihy. Spousta žen si nechá zvětšit poprsí právě z důvodu potřeby zvýšení sebevědomí. 

…plodnosti

Velká ňadra jsou v některých kulturách symbolem plodné ženy. Staré sošky, včetně například naší nejznámější – Věstonické venuše – která pochází z období mladého paleolitu, ukazují, jak vypadá opravdu plodná žena. Plná ňadra, široké boky. Můžeme vás ale ujistit, že i žena s opravdu decentním poprsím může být naprosto dokonalou matkou a plodnou ženou. V případě malého poprsí není žádný důkaz, ani pochybnost o tom, že malá prsa by nezvládla kojení.

…mládí

Krásná a pevná prsa symbolizují mládí. Ví to každý muž a proto jej přitahují daleko více pevné hrudníky, než ty, které mají své poklady ukryté někde velmi hluboko. To je i důvodem, proč se častěji ženy rozhodnou postoupit například modelaci prsou po ukončení kojení.

Které ženy jsou nejznámější díky svému poprsí? Nezapomenutelná byla jistě Pamela Anderson, jejíž silikonová ňadra bavila muže napříč generacemi v seriálu Pobřežní hlídka. Víte, kterou herečku považujeme za představitelku žen, jež mají sice menší a přírodní poprsí, ale nenosí podprsenku? Jennifer Aniston ve své roli Rachel v seriálu Přátelé přece často podprsenku nemá, všimli jste si?

Co říkáte vy na prsa jako symbol? Jste horňáci a ženská prsa milujete? Napište nám do komentářů, která celebrita splňuje díky svému hrudníku vaši představu sexuálního symbolu.

Josef Fišer