Obočí o vás prozradí více než tušíte. Dejte si na jeho úpravě záležet

Krása 30.04.2022

Myslíte si, že jsou to jen oblečení a vlasy, které dávají signály o tom, jací jste? Pozor. I obočí plní podobnou funkci. O jeho důležitosti ví  nejen kosmetičky a vizážisté , ale i další profese, které potřebují při kontaktu s lidmi vytvořit co nejlepší dojem. Právě proto by si na jeho úpravě měl člověk dát záležet. Přece nechcete, aby vás po celý život lidé považovali za někoho, kým vlastně nejste. 

Obočí prý dokáže o člověku prozradit mnoho

Znáte pojem fyziognomie? Jedná se o nauku, která říká, že povaha a dokonce i vlohy člověka jdou vyčíst z jeho obličeje. Zdá se vám to podivné? Možná. Nejedná se totiž o vědu, ale o praktickou nauku. Jenže několik tisíc let starou. Tak proč jí věnovat trochu  pozornosti. 

 • Máte obočí posazené vysoko? Pak vás s největší pravděpodobností budou ostatní považovat  za nerozhodného člověka. takového, který má sklonk tomu, že se pro něco rychle nadchne, ale ke zdárnému konci už tu věc nedotáhne. Poznáváte se? Existují rady i na to, jak si zvládnout věci zorganizovat tak, že vše zvládnete, a to i s vysoko posazeným obočím.
 • Klenuté obočí je znakem extrovertní povahy. Ale i perfekcionismu a vysokých nároků kladených na sebe i druhé. 
 •  Výrazným obočím se rádi pyšní lidé, kteří jsou ambiciózní a sebevědomí.  Zároveň mohou být i pečliví a své  nadšení pro věc dokáží přenést i na druhé. 
 • Disponujete nenápadným obočím? Pak budete považování spíše za střídmé a přizpůsobivé lidi. 

Ještě si pořád myslíte, že na upravenosti obočí nezáleží? 

3 největší chyby, kterých dopouštíte při jeho úpravě

Ale i v případě, že se o své obočí staráte, je potřeba se vyhnout několika přešlapům, které z vás mohou udělat někoho jiného. Minimálně v estetické rovině. 

 • Chyba číslo jedna  – až moc jej vytrháváte. 

Upravenost tak, aby působila přirozeně, je nejlepší volbou. Úzké linky už nejsou moderní a ještě budete vypadat přísně. V případě, že jste to v minulosti přeháněla a obočí už vám neroste tam, kde dříve, můžete si pomoci buďto dekorativní kosmetikou nebo  svůj problém vyřešit trvaleji – permanentním obočím.  Tato kosmetická úprava dokáže vrátit chloupky tam, kde už dávno nejsou. 

 • Chyba číslo dvě – neupravujete si ho vůbec. 

Sice platí, že kdo nic nedělá, tak nic nezkazí, ale jen velmi málo žen má přirozeně krásné obočí, o které se není potřeba téměř vůbec starat. 

 • Chyba číslo 3 – volíte nesprávný tvar a barvu. 

O tom, jak je tvar důležitý už bylo psáno. Ale i nesprávná barva posune vaši vizáž někam, kam nechcete. A to hlavně v případě, kdy si obočí nejen barvíte špatným odstínem, ale ještě k tomu používáte barvy na vlasy. Někdy to vyjde, docela často však ne.  Tedy pokud zelené obočí nebyl váš skutečný záměr.  

Permanentní obočí pomůže vytvořit přirozený a hezký rám obličeje, i když je obočí řídké nebo příliš světlé

V případě, že vás vaše obočí trápí – ať už kvůli tomu, že se jste se jeho úpravě v mládí věnovala až příliš, nebo prostě příroda v tomto ohledu byla skoupější, tak i zde existuje řešení. Permanentní obočí.

 • Pomocí techniky pudrování nebo vláskování nenápadně dokreslí chloupky tam, kde nerostou. 
 • Působí přirozeně a zároveň není vodou ani potem zničitelné. 
 • Zákrok vám vydrží  minimálně rok. Velmi záleží na typu pleti, věku i životním stylu. 
 • Může být řešení po nevhodných úpravách obočí, kdy už chloupky nerostou, ale může být i pomocí pro lidi trpící alopecií. Popřípadě zahladit jizvy po úrazech. 
 • Potýkáte s tím, že obě strany obočí nejsou souměrné? I s tím lze pomoci této techniky skoncovat.

Dekorativní kosmetiku pro úpravu obočí budete moci v tomto případě zahodit. Už žádné dokreslování chybějících chloupků. Ušetříte i čas, který jste touto činností ztrácely. A nebudete mít strach, že vám vaše pracně namalované obočí po návštěvě bazénu vymizí.  

A jak jste na tom s úpravou obočí vy? Věnujete mu řádnou péči nebo to necháváte na přírodě? 

Josef Fišer