Řídnutí vlasů u žen. Co s tím? 

Krása, Zdraví 11.06.2022

Každá žena si přeje krásné, pevné a zdravé vlasy. Co však dělat, když nadměrně vypadávají nebo dokonce řídnou? Kouty u žen mohou představovat dokonce horší problém, než kterému v případě vypadávání vlasů čelí muži. Ti si totiž mohou zvolit ultra krátký sestřih nebo zvolit oholení do hola, a pořád budou vypadat dobře. Která žena však chce jít do takového stylu? Jaké má možnosti, když vlasy nebezpečně řídnou a dokonce se vytvoří kouty? 

Kouty u žen se projevují jinak než u mužů 

Ač vypadávání vlasů čelí obě pohlaví, jsou to právě kouty, které se u žen projevují  trochu jinak než u mužů.  

 • U mužů dochází k úbytku vlasů hlavně na temeni a na spáncích.
 • Ženám však většinou řídnou vlasy jen na temeni. V reálném životě to vypadá například tak, jakoby se čelo posouvalo čím dál tím více nahoru. 
 • V případě, že vám ubývají  vlasy i na spáncích a zároveň sobě pozorujete zvýšený růst chloupků na bradě, nad rtem či v okolí prsních bradavek, je toto důvod k tomu nejen zpozornět, ale  i k tomu vydat se za svým lékařem a na tyto změny jej upozornit. Může se totiž jednat o problémy s hormony.  

Časté důvody, proč vlasy vypadávají 

Za vypadávání vlasů může mnoho faktorů. Z těch běžných lze jmenovat stres, špatnou životosprávu, nezdravý životní styl nebo dokonce znečištěné prostředí. Nadměrné vypadávání vlasů však může signalizovat i problémy se štítnou žlázou nebo nadledvinkami. V případě, že v hřebenu nacházíte mnoho svých vlasů a zároveň trpíte i nevysvětlitelnou únavou, suchou kůží, zimomřivostí nebo dokonce máte podezření na depresi, je lepší neváhat a svěřit se s tímto problémem lékaři. 

Co dělat v případě, že už se kouty vytvořily

V případě, že už máte vlasy na temeni prořídlé, nemusíte se s touto skutečností trápit ani začít přemýšlet o super krátkém střihu. I zde existují určitá řešení .  

 • V některých případech pomohou séra na vlasy. Ať už ta volně dostupná nebo ta na lékařský předpis. Ovšem počítejte s tím, že vám vlasy nenarostou ze dne na den. A také existuje riziko, že některé přípravky mohou více slibovat než opravdu vykonat. 
 • Změňte účes. Hustá ofina dokáže dobře zamaskovat to, že vám nad čelem vlasy prořídly. Podobný efekt poskytne i pěšinka na jednu stranu.
 • Možností mohou být i vlasové spreje nebo pudry, které po nanesení dokáží zamaskovat nedostatek vlasů i prosvítající kůži. 

Nebo… nebo zapomeňte na  předešlé rady  a vypadané vlasy si nechte nahradit novými. Výsledek bude přirozený a vy si budete moci nosit účes přesně takový, jaký budete chtít. 

Transplantace vlasů je moderní způsob, jak se vypořádat s jejich nedostatkem 

Nechat si vlasy prostě transplantovat je unikátní příležitost, jak znovu získat krásné a husté vlasy. A jak to probíhá? 

 • Tam, kde vlasy schází, se vloží mikroštěpy s cibulkami vlasů. 
 • Nemusíte se obávat toho, že bude použit cizí materiál. Štěpy budou pocházet zase a jen z vaší vlastní hlavy a jen se vloží tam, kde je potřeba. 
 • Jedná se o velmi šetrnou metodu, která po sobě nezanechá žádné nápadné jizvy. 
 • Po provedení zákroku budete moci jít domu hned ten samý den.
 • Vzhledem k tomu, že vlasy jsou odebírány zase jen vám, celkový výsledek působí velmi přirozeně. Nikdo nepozná, že tyto husté vlasy nemáte už od svých dětských let. 
 • Změnu uvidíte už za 3 měsíce po transplantaci. To vám začnou růst vaše první nové vlasy. 

Dejte si pozor na výhodné ceny 

Stejně jako v mnoha případech, i zde je dobré si raději připlatit za kvalitně provedený zákrok. Ne každá klinika, která jej provádí, jej totiž provádí zdařile a těmi nejnovějšími postupy. Ještě opatrnější byste pak měli být v případě klinik v zahraničí, například těch v Turecku. Zde se možná nabízejí lepší ceny, ovšem dostojí se standardům a špičkovým technologiím, které tento druh zákroku vyžaduje?  

Jak řešíte problém s řídkými vlasy vy? Věříte, že vám speciální kosmetika pomůže? 

Josef Fišer