Existovala už před 5 000 lety masáž pro muže?

Erotika, Zdraví 11.04.2022

Už před 5 000 lety existovaly masáže, respektive z tohoto období pocházejí nejstarší písemné záznamy. Ovšem existovaly v té době také speciální masáže pro muže, jaké si dnes můžete objednat například na https://pleasure-world.com? A pokud píšu speciální, tak myslím erotické. Jsem hluboce přesvědčen, že ano, neboť i v té nejobyčejnější masáží, pokud vám to dělá člověk opačného pohlaví (u gayů to samozřejmě neplatí) je kus erotiky. Není v tom nic špatného, sám si moc dobře pamatuji, když jsem jako dvacetiletý nabízel holkám masáže, tak jsem si chtěl sáhnout, byť jenom na záda a občas na zadek. 

Dodnes si myslím, že by se nechaly i dál, všichni jsme byli v rozpuku mládí a erotika nám prýštila snad ze všech pórů. Bohužel se její příval zastavil o hráz vrozeného studu, která se pod údery kladiva zvaného zkušenost časem rozdrolila. Tahle složitá myšlenka se dá napsat jednoduše jako: “dal bych si říct, ale styděl jsem se”. Nicméně když mě zkušená kamarádka připravila o panictví, byly dveře k erotice a sexu otevřeny. Mimochodem můj první sex taky začal masáží.

Z vlastní zkušenosti tak vím, že masáž má v erotice nezastupitelné místo a je jedno, zdali jde o masáž pro muže nebo pro ženy. Ti starší si to pamatují z pionýrských táborů, mladší z akcí hnutí Brontosaurus a nejmladší třeba z povinných lyžařských kurzů. Rodiče, nedělejte si iluze, vaši mladí možná právě teď získávají první „masírovací“ zkušenosti.

Martin P., můj celoživotní kamarád udělal s masáží pro muže velmi vtipnou zkušenost. Celé to začalo tím, že si jako lešenář hnul se zády. Denní šichtu dotáhl s bolestí a pod prášky (šéf stavby měl nějaké proti bolesti, tak se podělil) a Martin čekal, že se „z toho vyspí“.Nepovedlo se. Druhý den ho lékař odesla k fyzioterapeutovi a ten mu doporučil nezvedat těžké předměty, klid a případné masáže. 

Jenže poradit lešenářovi, aby nezvedal těžké předměty je jako poradit profesionálnímu řidiči, aby nesedal za volant. Klid taky nehrozí, protože za nedodělanou stavbu hrozilo penále a tak nezbylo, než sehnat maséra či masérku. Když vás bolí záda, tak je jedno, zdali je to chlap nebo ženská. Vyhledal na internetu, domluvil si termín a dorazil, vykoupaný, aby nedělal ostudu, ve správný čas na správné místo. Dál budu pokračovat jeho slovy.

„Mě bylo divné, že to tam má nádech hambince a exotiky dohromady, ale já tam nebyl od toho, abych hodnotil interiér. Když mi masérka řekla, abych se svlékl úplně, začalo mi vrtat hlavou o jakou masáž vlastně půjde. A když se svlékla i ona, tak došlo, že bolavá záda tady asi nehrají moc velkou roli. Nicméně bacha, pointa přichází. Udělala co se od ní očekávalo, a musím říct, že to bylo extrémně příjemné. Jenže každá masáž tohoto typu vyplaví v mozku hormony, kterým se říká hormony štěstí. A ty krom libých pocitů potlačují bolest. Fakt mě ten hřbet přestal bolet. Upřímně by mě zajímalo, jestli to takhle funguje i proti bolesti zubů.“

Věřil jsem mu, že mu doopravdy od bolesti pomohla, byť šlo vlastně o vedlejší efekt, ale nezdály se mi ty hormony štěstí. Jenže po troše pátrání jsem zjistil, že fakt existují. Endorfin, serotonin, dopamin. S endorfinem jsem se potkal potkal v přesně opačné situaci. Při stresu, kdy jsem nepotřeboval být šťastný, ale nabuzený a vyhecovaný ke rvačce. 

Klasika, konflikt v hospodě, kdy se do naší uzavřené a v klidu diskutující společnosti navezl týpek z opačné strany politického spektra. Já jsem v tomhle extrémně tolerantní, ať si každý vyznává v soukromí co chce, každý jsme nějaký. Jenže tenhle hned začal nadávat a sápat se po nás. Adrenalin vyletěl vysoko, ale stačila jedna rána a byl klid. Uznal, že je nás víc a že si vlastně taky můžeme myslet co chceme. Takže adrenalin je nejen hormonem štěstí, ale i zlosti.

Josef Fišer