Vše o odstranění tetování – diskuzní fóra bývají zdrojem mnoha užitečných informací. Využijte toho!

Krása 25.03.2022

Rozhodli jste se pro odstranění tetování a diskuze, kterou jste na toto téma vedli s kolegy v zaměstnání nebo někde na návštěvě u známých, vaše původní odhodlání poněkud nalomila? Vyplynulo z ní, že jde o bolestivý zákrok, jehož výsledek bývá nejistý? Nebo se vás někdo snad dokonce pokusil přesvědčit, že se jedná o záležitost vyloženě nebezpečnou? Nepanikařte a obstarejte si informace také odjinud. Čím více zdrojů si budete schopni najít, tím více vzroste pravděpodobnost, že zjistíte, jak se věci ve skutečnosti mají. Díky tomu pak nejspíš učiníte skutečně racionální rozhodnutí. Že nevíte, kde hledat? Vy nepoužíváte internet?

Nejrůznějších webů věnovaných zdraví, kráse nebo rovnou estetické medicíně, je na síti přece dost a dost. A řada z nich je doplněna o diskuzní fóra, která jsou plná informací. Hledejte, čtěte a nezapomeňte používat vlastní rozum!

O odstranění tetování se diskutuje stále častěji

Tetování je dnes považováno za takřka celospolečenský fenomén. Setkáte se s ním v podstatě napříč všemi sociálními vrstvami. Důvody, proč si ho lidé pořizují, bývají rozmanité. Někdo se takto ozdobí, aby dal najevo příslušnost k nějaké užší skupině osob (typicky třeba fotbaloví fanoušci). Jiný pouze podlehne trendu. A pak jsou tu lidé, kterým tetování pomáhá zvednout sebevědomí. Vzhledem k tomu, jak je tetování ve společnosti stále rozšířenější, ale přibývá také těch, kdo se rozhodnou vrátit věci „do původního stavu“. Zkrátka se chtějí svého tetování po čase opět zbavit. Zdaleka ne každý má však představu, co to obnáší a tak začne pátrat po potřebných informacích. Kde? No, kde se dá. Mezi přáteli a známými, mezi kolegy v práci a samozřejmě také na internetu. Odstranění tetování je zkrátka zákrok, o kterém se diskutuje stále častěji.

Běžný zákrok

Odstranění tetování je stále běžnějším zákrokem. Každoročně se pro něj jen v České republice rozhodne až několik stovek lidí. A jak jsme už zmínili, jejich počet roste úměrně se stoupající oblibou tetování. Důvody k takovému rozhodnutí bývají pestré, ostatně jako pohnutky, které mohou člověka přivést k pořízení této tělesné výzdoby. Jak je to ve vašem případě? Možná tak, že motiv, který jste kdysi považovali za téměř dokonalý, vám už nic neříká nebo vám dokonce komplikuje život. Nebo ne? Stává se to vcelku běžně a to jak mnoha „obyčejným“ lidem, tak některým celebritám.

Pokud byste tento zákrok rádi podstoupili, ale máte o všech jeho aspektech pouze mlhavou představu, začněte konat. Chcete si udělat jasno v tom, co vás asi čeká? Rozhovor na toto téma, který jste zapředli s vašimi přáteli, vás neuspokojil? Chcete více informací? Sedněte k počítači a hledejte webové stránky, které se podobným věcem věnují. Není jich málo. V diskuzních fórech těchto webů obvykle naleznete téměř vše, co by vás mělo zajímat.

Efektivní metoda, která nebolí

Informace, kterých se v diskuzích doberete, se sice mohou do jisté míry lišit a to v závislosti na tom, jakou ten který člověk udělal osobní zkušenost. Zpravidla se však dozvíte, že nejpoužívanější metodou současnosti, která vás tetování zbaví nejen dokonale, ale navíc téměř bez bolesti, je metoda laserová. Moderní laserové přístroje jsou zkrátka nade vší pochybnost tím nejlepším, co vám dnešní estetická medicína může nabídnout. Jiné postupy jsou považovány za zastaralé a aplikují se už jen ojediněle. Proč? Z dobrých důvodů. Jednak jsou pro pacienty podstatně nepříjemnější a to bez ohledu na fakt, že je vnímání bolesti poměrně individuální záležitostí. A co je zásadní, není s nimi většinou dosahováno zdaleka tak uspokojivých výsledků jako v případě laseru.

O jakých postupech tu hovoříme? Například o chirurgickém zákroku, tedy o vyříznutí, nebo o tzv. dermabrazi, což není nic jiného než postupné vybrušování obrázku či nápisu, jehož se hodláte zbavit.

Na koho se obrátit?

V jakém ohledu vám ještě mohou být diskuzní fóra užitečná? Co dalšího se můžete dozvědět? Někteří lidé se kromě toho, jak moc je zákrok bolel nebo jak dlouho celý proces odstranění tetování trval, svěřují také s tím, na které klinice jim s jejich problémem pomohli. Navzdory faktu, že je Česká republika považována za zemi, kde se to špičkovými pracovišti estetické medicíny „jen hemží“, jistě lze občas narazit i na méně kvalitní kliniku. Takovou, které bude asi lepší se vyhnout. Třeba s ohledem na poněkud starší vybavení nebo proto, že se její personál dle názoru pacienta nechoval příliš vstřícně. Podobné věci je proto dobré zjistit předem. 

Budu na to mít?

Pokud nemáte „neomezené“ finanční prostředky, jistě vás bude také zajímat, zda si zákrok můžete dovolit. A to pokud možno takový, který bude proveden moderním laserovým přístrojem. Cena odstranění tetování je něčím, co lidé v běžných rozhovorech i v internetových diskuzích řeší velice často, takže na informace „ekonomického“ charakteru jistě dříve či později narazíte. Jaké budou? To zpravidla do jisté míry závisí na tom, od koho se vám jich dostane. Ačkoliv jsou ceny tuzemských klinik většinou považovány za velmi rozumné, každý s tím pochopitelně s ohledem na stav své peněženky souhlasit nemusí. Faktem ale je, že menšího motivu vás obvykle zbaví už za 2,5 nebo za 3 tisíce korun. S rozsahem tetování pak logicky roste také cena.

Co jste už o odstranění tetování slyšeli? A jste k zákroku odhodláni nebo vám k definitivnímu rozhodnutí přece jen ještě nějaké informace chybí?

Josef Fišer