5 důvodů, proč si zvolit laserovou epilaci a zbavit se chloupků navždy!

Krása 13.05.2023

Laserová epilace je jednoznačně nejmodernějším a také samozřejmě nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit nechtěného ochlupení kdekoliv na těle. Má oproti ostatním formám likvidace chlupů spoustu výhod a v podstatě žádné nevýhody. Chcete znát všechna pro a proti ohledně laserové epilace chloupků u profesionálů? Zůstaňte s nami s dozvíte se je!

Zbavte se chloupků napořád

Mezi zásadní výhodu použití laseroveho paprsku při odstraňování ochlupení je dlouhodobá trvanlivost tohoto zákroku. Samozřejmě to není jen tak samo sebou. Chloupky na lidském těle rostou postupně a ne vždy všechny ve stejnou dobu. Jejich aktivita není stejná. Proto se při jednom ošetření chloupků laserem nedotkne všech chloupků, ale jen těch aktivních. Z tohoto důvodu je třeba v pravidelných intervalech pokožku, na které se chceme zbavit chlupů, vystavit záření speciálního laserového přístroje. Ten zacílí přímo na vlasový folikul a intenzivně tak oslabí kořínek chloupku. 

Jedno ošetření ovšem chloupek nezničí, na to je potřeba navštívit laser několikrát. Opakované návštěvy v dostatečném množství a správně zvolených intervalech však zařídí, že chloupky budou nejen postupně oslabovány, ale jejich růst se velmi zpomalí až úplně zastaví.

Bez bolesti a rychle

Na rozdíl od všech ostatních metod odstraňování ochlupení je použití laseru naprosto bezbolestné. Pro jistou bezbolestnost bývá používána speciální znecitlivující emulze. Ošetření laserem zabere pár minut. Délka procedury samozřejmě záleží na více faktorech, jako je například:

 • velikost ošetřované plochy
 • barva chlupů
 • síla ochlupení
 • schopnost chlupů vlastní regenerace.

Co vše lze epilovat?

Laserová epilace se dá provádět v podstatě kdekoliv na těle. Drobnou výjimkou je pokožka v těsné blízkosti očí, kterým by laserové záření nemuselo svědčit. Chloupky nebyly v módě v podstatě nikdy, lidé se depilovali již v dávné historii.

Dnes si lidé si objednávají nejčastěji trvalou laserovou epilaci: 

 • podpaží
 • nohou – ať už lítek nebo stehen
 • rukou
 • třísel 
 • obličeje – tváří nebo horního rtu
 • intimních partií – tato epilace patří mezi módní hity posledních let, u žen je velmi oblíbená také brazilská epilace
 • zad
 • břicha
 • hrudníku

Levně a natrvalo

Na první pohled by se mohlo zdát, že odstranění chloupků pomocí laseru je finančně nákladnou záležitostí. Spíše je to však kvalitní investice. Počáteční náklady jsou totiž odměněny budoucí úsporou času, peněz a hlavně trvale krásnou pokožkou bez chlupů. Stačí si představit množství žiletek, hromadu vosku nebo holicího krému. Díky laseru není třeba nakupovat drogérii, holící potřeby, ani odstraňovat chloupky. 

A ruku na srdce, komu by nebylo příjemné, že o něj a o jeho pokožku někdo profesionálně pečuje. Zajít si do salonu nebo na kliniku je také příjemně strávený čas ve velice moderním prostředí.

Sbohem zarůstání chloupků i podrážděné pokožce

Po většině způsobů holení kromě epilace mohou chloupky zarůstat, případně se na kůži mohou vyskytnout i pupínky nebo podráždění, to s laserem opět nehrozí. 

Laserové odstranění chloupku má snad jen samé výhody! A nebo ne? Abyste měli dokonalou kůži bez chloupků, stačí si po realizované laserové epilaci zhruba jednou ročně objednat udržovací laserové ošetření. A to je vše! Nutno ovšem podotknout, že na laser není vhodné chodit při vážném onemocnění kůže, v těhotenství a nebo při aktuálním onkologickém onemocnění.

Věříme, že díky našemu shrnutí výhod laserové epilace jste se ujistili, že je to jednoznačně nejvýhodnější a nejpříjemnější způsob, jak se zbavit chlupů na dlouhou dobu nebo i natrvalo. Zbývá jen se objednat.

Josef Fišer