Kde je nejvhodnější parkování u letiště Václava Havla?

Cestovat 15.04.2022

Také v Praze podobně jako v jiných světových metropolích je mnoho možností parkování u letiště. Vybírat si budeme podle několika kritérií. Především, pokud chceme zde odstavit vozidlo na delší dobu, nás bude zajímat cena parkovného. Na letišti Václava Havla mají všechna parkoviště dvojí ceník. 

Ten nižší je platný mimo hlavní turistickou sezónu v období od října do března. Ceny se zde v tuto dobu pohybují v rozmezí 450 750 Kč za týden. Po zbytek roku, kdy počet poptávek stoupá až trojnásobně, se ceny zvyšují. Zaparkovat zde je možné za 650 950 Kč za týden. 

Na náš výběr parkoviště bude mít vliv také jeho vzdálenost od letiště. Unaveni po cestě zcela určitě nebudeme mít zájem o dlouhou procházku ke svému vozu. Neméně důležité bude také jeho zabezpečení. Mnohá parkoviště jsou nepřetržitě hlídána a při jejich ostraze je často využíván moderní kamerový systém. 

Pokud plánujeme odstavit své vozidlo na delší dobu, ideální variantou pro nás bude krytá budova. Tím předejdeme vlivu nepříznivého počasí na něj.

Parkování u letiště Ruzyně

Parkoviště u letiště v Praze není problém najít. Důkladně si je lze prohlédnout na internetové stránce www.parkingunit.com. Tato internetová stránka nám zobrazí všechna parkoviště přímo u letiště i v jeho okolí. Informace doplňuje vzdálenost od tohoto dopravního uzlu. 

Na webu se dále dovíme také aktuální ceny a podívat se můžeme na i fotografie. Součástí stránek je také rezervační formulář. Informace jsou průběžně aktualizovány. V případě, že parkoviště je již z 90 % naplněno, systém jeho nabídku deaktivuje. Při platbě předem jsou poskytovány zajímavé ceny.

Služby parkoviště u letiště

Při parkování u letiště Václava Havla lze využít i řadu doplňkových služeb. Je zde možnost natankování paliva. Vozidlo nám pracovníci parkoviště umyjí a jeho interiér vyčistí. K dalším službám patří nabití baterie nebo možnost úschovy cenných věcí v bezpečnostním sejfu.

Josef Fišer