Při výběru parkování u letiště Ruzyně vezměte v úvahu zejména tyto 3 věci: bezpečí vašeho vozu, osobní komfort a příznivou cenu!

Cestovat 15.09.2022

Zřejmě pokaždé, když hledáte parkování u letiště Ruzyně, je to tak trochu stres. Asi vás vždy napadá hned několik otázek najednou. Bude na parkovišti místo? Kolik za odstavení auta zaplatím? A stihnu vůbec letadlo? A přitom je to všechno docela zbytečné! Chcete-li se vyhnout nejrůznějším komplikacím a ušetřit nervy, čas i peníze, můžete si parkovací stání pro svůj vůz vždy zajistit s dostatečným předstihem. Zkrátka si včas rezervujte místo! A to u takové firmy, která vám nabídne nejlepší podmínky.

Že nevíte, jak kvalitního provozovatele parkoviště poznat? Není to nijak složité. Je sice pravda, že existuje hned několik kritérií, jimiž byste se při výběru firmy, která se po dobu vaší nepřítomnosti postará o vaše auto, měli řídit. Ale skutečný význam mají snad pouze tři věci. Hned se na ně podíváme!

Poptávka po parkování u letiště Ruzyně opět roste

Pokud létáte z Prahy více méně pravidelně, určitě jste si všimli, že letos opět přibylo lidí, kteří vyrážejí do ciziny. Ve srovnání s lety 2020 a 2021, kdy cestujícím komplikovala situaci různá omezení, jich je zkrátka výrazně více. Dostupné statistiky dokonce uvádějí, že letiště Václava Havla letos už odbavilo více než 3,5 milionu pasažérů! Když připustíte, že by jen 20 či 30 % z nich použilo k cestě na letiště vlastní auto, což jistě není nijak přehnaná úvaha, je jisté, že mají provozovatelé parkovišť o byznys postaráno. Poptávka po jejich službách jednoduše stoupá. A to citelně! Chcete-li si s ohledem na to zajistit dobré, tedy hlídané, nejlépe i zastřešené a pokud možno také levné parkovací místo, bez včasné rezervace se zřejmě neobejdete!

Ptáte se, jak na to? Jak si místo jednoduše objednat? A u jaké společnosti?

Jak „zabít dvě mouchy jednou ranou“?

Zřejmě se shodneme, že s internetem už umí asi pracovat většina tuzemské populace. Je-li vám méně než takových 50 či 60 let, určitě vyhledávání důležitých informací hravě zvládáte. Ostatně, dovede to i mnoho starších lidí. Najít na internetu blog nějakého zapáleného cestovatele, který se s vámi podělí o své zkušenosti s tím, kde sehnat levnou letenku, co dělat, když je například zrušen váš let, nebo jak najít kvalitní parkoviště, by tedy neměl být problém. Nedaří se? Nevadí! Webové stránky, které fungují jako srovnávač nejrůznějších služeb, jste už ale jistě někdy viděli. Není to tak? A právě takový web, který spolehlivě porovná kvalitu i cenovou dostupnost parkovacích služeb u pražského letiště, vám pomůže nejlépe. Zpravidla vám doporučí dostatečně komfortní a přiměřeně levné místo pro váš vůz a v některých případech je možné prostřednictvím takových stránek zajistit také rezervaci. To potom takříkajíc „zabijete dvě mouchy jednou ranou“! Najdete kvalitní místo a okamžitě si ho také rezervujete.

Bezpečí, komfort a příznivé ceny

Jak jsme zmínili hned úvodem, když odlétáte do zahraničí, mají při výběru parkovacího stání pro váš vůz význam zejména tři věci. Pokud tedy volbu nesvěříte nějakému internetovému vyhledávači, který důležitá kritéria zohlední, berte v potaz přinejmenším toto:

  1. Bezpečí – to je základ. V prvé řadě byste tedy měli myslet na to, aby byl váš vůz v naprostém bezpečí! Nepřetržitá ostraha parkovacího areálu proto musí být hlavním kritériem vašeho výběru. Nebo snad nevíte, že jsou krádeže aut v České republice opět na vzestupu?
  2. Komfort – je rovněž ve vašem zájmu. Proto by vás mělo také zajímat, jaký servis je vám konkrétní firma schopna poskytnout. Jde především o vaše pohodlí. Samozřejmostí by měla být bezplatná přeprava od areálu parkoviště až k terminálu, není-li odstavná plocha přímo na letišti. Nepřetržitý provoz a rychlé převzetí vašeho vozu k takovému komfortu také patří. Zbytečně čekat se vám určitě nechce. Možnost použití toalety, akceptování platby kartou nebo pomoc se zavazadly. To vše byste měli chtít!
  3. Příznivé ceny – jsou pro většinu cestujících určitě také důležité. Bezednou peněženku má jen málokdo. Rozumným výběrem firmy, které svěříte svůj vůz, můžete ušetřit od několika set až po nižší tisíce korun!

Jde to i levně!

Ruzyňské letiště bylo dlouhé roky proslulé extrémně vysokými cenami nejrůznějších služeb. Nejčastějším terčem kritiky cestujících bylo především předražené občerstvení. Nespokojenost však panovala také s drahými parkovišti. Rostoucí konkurence však přináší příjemné změny. Alespoň v některých ohledech určitě. Objevila se totiž řada společností, které se vašeho auta ujmou za velmi rozumných finančních podmínek. Někdy dokonce takových, o jakých by se vám donedávna ani nesnilo. A o kvalitu jejich služeb přitom rozhodně nemusíte mít obavy. Přístup těchto firem dokazuje, že lze i špičkový servis nabízet levně. Jen musíte vědět, na koho se obrátit!

Poradíte si s tím sami? Nebo využijete nějaký internetový srovnávač, případně jiný web, který vám dobré parkovací místo doporučí?

Josef Fišer