Užijte si maximální pohodlí!

Cestovat 31.08.2022

Moderní doba s sebou přináší spoustu aktivit a vymožeností, které nám zpříjemňují život. Pračka na prádlo, lednice, splachovací záchod, automobil, létání letadlem – na to jsme si již jistě a rádi zvykli. Jaké jsou vymoženosti posledních let, o kterých se nám v minulosti, řekněme před sametovou revolucí, ani nesnilo? Jejich škála je opravdu pestrá, některé jsou pohodlné, jiné praktické a jiné šetřící čas a peněženku. Které nás opravdu baví?

U zubaře bezbolestně

Návštěva zubaře dříve znamenala téměř vždy nepříjemnou bolest při vrtání zubu. Obzvláště to platí při vrtání zubních krčků nebo rozsáhlejších zubních kazů. Dnes je již mezi zubaři naprostým standardem nabídnout pacientovi lokální anestezii aplikovanou pomocí jehly. Stačí pár minut a anestezie způsobí zhruba na hodinu totální necitlivost části úst. Zákrok je pak bezbolestný a o dost méně nepříjemný.

Parkování u letiště

Kdysi se na letiště jezdilo běžně městskou hromadnou dopravou. Autobus plný kufrů, nervozita kvůli zpoždění a dlouhá doba transportu. Dnes není problém jet skoro až na letiště vlastním automobilem a moci tam také zaparkovat. Je opravdu příjemné, využít službu soukromého parkování. Terminál 2 je s ohledem na odlety do schengenského prostoru skutečně nejvytíženější a proto uvítáte, když vaše vozidlo zaparkujete na hlídaném parkovišti, z něhož jste během pár minut dopraveni autem nebo mikrobusem přímo ke vstupu do terminálu. Jak jednoduché a pohodlné!

Jídlo doslova až pod nos

Nikdy nebylo jednodušší si ve vlastním domově nebo kanceláři pochutnat na jakékoliv kulinářské specialitě. Stačí najít na internetu konkrétní jídlo, ať už je to jídlo asijské, turecké, ukrajinské nebo italské a objednat. Buď telefonicky, nebo rovnou na internetu. Do hodiny a půl od objednání je jídlo přivezeno kurýrem, jak sympatické! Platba kartou nebo rovnou převodem a jídlo je na cestě.

Nákupy zrovna tak!

Podobně jako rozvoz jídla zaznamenaly online nákupy v e-shopech obrovský rozmach. Pomohla tomu také pandemie Covid19. Pěkně z pohodlí domova je dnes možné si objednat domácí spotřebiče, léky, potraviny, drogerii, jídlo a vybavení pro domácí mazlíčky, mobilní telefon nebo třeba obuv a oblečení.

Sláva navigaci!

Bez ní by se alespoň občas neobešel téměř žádný řidič. Ať už ten víkendový, nebo třeba řidiči dálkových autobusů nebo taxislužby. Navigace je obrovským pomocníkem na cesty a téměř každý řidič ji využívá. Buď nainstalovanou přímo v autě, nebo prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Sbohem, papírové mapy!

Když je domácnost chytrá

Komu by se o ní jen snilo v době předrevoluční! Chytrá domácnost dokáže nabídnout úžasný komfort načasování topení, ovládání světel, hudby, klimatizace, bezpečnostního systému, krmení mazlíčka v době nepřítomnosti, zapnutí spotřebičů, otevření garáže nebo odemčení hlavního vchodu. Ovládá se odkudkoliv a kdykoliv elektronicky nebo také pomocí hlasu.

Streamovací služby

Kdo si v minulosti chodil půjčovat videokazety do videopůjčovny se dnes může místo vybírání filmu pro sobotní večer v klidu usadit a stačí mu pár kliknutí na telefonu, herní konzoli nebo počítači a film je připraven ke sledování. Existuje několik zahraničních i domácích poskytovatelů filmové a dokumentární zábavy. Cena za téměř neomezený výběr filmů, seriálů, animáků a dokumentů je pouhých pár stokorun a aktuálně má účet u streamovací televize aktivní skoro milion Čechů.

Online schůzky

Videohovory z pohodlí domova nebo kanceláře již pár let fungují úspěšně mezi manažery, zaměstnanci nebo i přáteli a rodinnými příslušníky. Naprostý boom však zaznamenaly v době pandemie Covid19, kdy to někdy ani jinak nešlo. Část lidí byla zavřená v domovech kvůli karanténě a další z domu pracovali. Zkrátka šlo o zdraví i o bezpečnost. A je to i velice úsporné. Online videohovory umožňují schůzku lidí napříč kontinenty a šetří spotřebu paliva, cenu za letenky a také spoustu času.

 

Jaké další vymoženosti patří do vašeho pohodlného života? Svěřte se nám s jejich výhodami do komentářů!

Josef Fišer