Full moon party startuje! Parkujte u letiště v Praze s promo kódem: I na večírek je třeba se připravit!

Cestovat 15.11.2023

Jednou z důležitých věcí, které jsme řešili před odletem do horkého Thajska, bylo, kam si uschováme teplé bundy a zimní boty. Tohle jsme naštěstí vyřešili poměrně rychle. Zjistili jsme, že nejlepší je, si svoje věci nechat v autě, aby byly okamžitě po příletu zase k dispozici. Auto jsme nechali na hlídaném parkovišti, kde jsme měli možnost parkování letiště praha s promo kódem. Auto nám přistavili přímo u terminálu, takže po návratu jsme se mohli okamžitě převléknout do teplého. Rozdíl teplot byl ten rok opravdu šílený, téměř padesát stupňů mezi Bangkokem a Prahou! Doprava z letiště Praha byla tedy vyřešena. 

Slyšeli jste někdy o Full moon party? Jestliže ne, zůstaňte s námi a dozvíte se o co jde. My jsme se jí totiž zúčastnili! Osobně na ostrově Koh Phangan. Bylo nám asi 25 a řekli jsme si, že část zimy strávíme v teple. V báječném teple u moře. Vydali jsme se do Thajska, abychom se nemuseli trápit mrazy, obouváním do těžkých bot a věčným balením do bund, rukavic, čepic a kousavých šál. Nic z toho byste tenkrát v našem cestovním kufru nenašli. Thajsko je zemí úsměvů a také místem velkých mejdanů. Tím největším je několikadenní večírek na několikakilometrové pláži plný hlasité hudby, drinků, světelných show a nezapomenutelných zážitků. Na tuto párty se každý měsíc chystají tisíce lidí, je proto třeba některé zařizování nechávat na poslední chvíli. To radíme každému, kdo se na tuto akci vydá. Které to jsou? 

Ubytování

Ubytování se vyplatí zajistit dopředu v případě každé dovolené. Pokud se ovšem chystáte na ostrov, kde jsou možnosti ubytování omezené, je to víc než nutné. Na ostrově jsme totiž také zažili turisty, kteří si přijeli tak říkajíc na slepo a neměli dvě noci kam složit hlavu. A to je na exotickém ostrově plném hmyzu a jedovatých zvířat vcelku nebezpečné. My jsme zvolili klimatizovaný apartmán. Klimatizaci jsme nastavili na „mrazivých“ 16 stupňů a mohli jít vstříc divokým tanečním zážitkům. 

Pozor na množství alkoholu!

Na plážové party si většinou jenom jednoho panáka nedáte. Tam se pije z kyblíků naplněných ledem a míchaným drinkem. Pokud do něj dáte pár brček a prostě s přáteli popíjíte, nemáte absolutně žádné ponětí o tom, kolik jste toho vypili. Vyhýbejte se také  drinkům zdarma, na které vás budou místní barmanky úspěšně lákat J Mají to dobře spočítané. Ty další vám už rozhodně naúčtují. 

Myslete na zpáteční cestu!

Podobný problém, jako s omezenou kapacitou ubytování, je při velkém množství cestovatelů na jednom místě také s odjezdem pryč z ostrova. My jsme si jej vyřídili na radu místních hned po příjezdu a dobře jsme udělali. Lístky na katamarán se vyprodávaly velice rychle a na nás zbyly opravdu ty poslední. Za pár dní jsme pak odlétali z Bangkoku a neměli příliš velkou rezervu pro pozdní opuštění ostrova. 

Na něco se asi nepřipravíte…

Thajsko je sice zemí krásných a přívětivých lidí, neuvěřitelně sladkého a chutného ovoce, ale také zemí, kde ve městě běžně běhají krysy a potkani po ulicích. Pokud zavítáte na ostrovy, není problém se zde setkat s varany, papoušky a nebo opicemi ve volné přírodě. V hotelu nebo ubytování nižší kategorie pro baťůžkáře na vás zase mohou vykouknout třeba švábi…

Pokud se také chcete vydat do Thajska, určitě si nastudujte tyto informace, aby vás nic v této nádherné zemi nemohlo překvapit. 

Jaké zkušenosti s přípravou na dovolenou máte vy? Také se vám stalo, že jste ji podcenili a nemohli jste se kvůli tomu dostat někam včas? Seznamte ostatní s nejhoršími zážitky z dovolené z důsledku zanedbaného plánování!

Josef Fišer