Hledáte parkování na letišti Ruzyně? Internetový srovnávač vám pomůže vybrat optimální řešení!

Cestovat 05.09.2022

Máte v plánu odcestovat na dovolenou nebo na služební cestu a poptáváte kvalitní parkování na letišti Ruzyně? Rádi byste našli firmu, která vám nabídne prvotřídní služby? Zkrátka sháníte profesionály, kteří se postarají o bezpečí vašeho vozu a nebude jim přitom lhostejné ani vaše osobní pohodlí? Pokud jste se až dosud domnívali, že jde o těžko řešitelný problém, vyvedeme vás z omylu! Společnosti, které vám jsou schopny něco takového zajistit, rozhodně existují. Poskytnou vám parkovací služby na vysoké úrovni a to za podmínek, které vás jistě mile překvapí. Najít je netrvá dlouho. Nezabere vám to více než pár minut.

Chcete zjistit, jak na to? Rádi byste se dozvěděli, co za svoje peníze můžete očekávat? A přemýšlíte také, zda to nebude příliš drahé? Odpovědi vám přinesou následující řádky.

Zájem o parkování na letišti Ruzyně rychle roste

Letištní haly po celém světě tuto sezónu opět ožily. Po bezmála dvouleté „covidové“ pauze je zvýšený zájem lidí o cestování celkem pochopitelný. Někdo odlétá za byznysem, jiný si chce užít zahraniční dovolenou. Oživení letecké dopravy je však provázeno celou řadou problémů. Vzhledem k tomu, že v letech 2020 a 2021 došlo v tomto odvětví k poměrně citelnému propouštění, potýká se nyní řada letišť po celé Evropě s nedostatkem personálu. Zaměstnanci zkrátka nestíhají odbavovat rostoucí počet cestujících. Dlouhé fronty a ještě delší zpoždění jsou téměř na denním pořádku. Jde pochopitelně o situaci, která je mimořádně nepříjemná. Vždyť lidé obvykle cestují letadlem hlavně proto, aby ušetřili čas a užili si komfortu. Úspora času spojená s jistou mírou pohodlí je také jednou z hlavních příčin toho, že se stále více pasažérů aerolinek dopravuje na letiště vlastním vozem.

Zájem o parkování v rozumné vzdálenosti od terminálu tedy logicky roste a společnosti, které tyto služby poskytují, mají napilno. Víte, jak si mezi nimi co nejrychleji vybrat takovou, která splní vaše očekávání ohledně kvality servisu i ohledně ceny, kterou budete muset zaplatit?

Internetové srovnávače a blogy

Pokud jste už někdy cestovali na dovolenou letadlem a využili přitom k dopravě na letiště svoje auto, asi víte, jak je v takové situaci vlastní vůz důležitý. Díky němu si lépe načasujete cestu, nemusíte se mačkat v hromadné dopravě, a pokud jde o zavazadla, tam je výhoda použití vlastního auta zcela zřejmá. Před samotným odletem je však samozřejmě nutné vůz někde odstavit. Ale kde? Jedno je jisté. Abyste se po dobu vaší nepřítomnosti nemuseli trápit myšlenkami na to, zda je váš „plechový miláček“ v pořádku nebo jestli se na něm už stihl vyřádit nějaký vandal, měl by být pod dohledem. Najít někoho, kdo vám auto pohlídá a přidá k tomu ještě nějakou tu službu navíc, je přitom dnes už poměrně snadné. Díky nejrůznějším cestovatelským blogům a díky tzv. internetovým srovnávačům už nemusíte složitě vyhodnocovat, která firma dokáže nejlépe vyhovět vašim požadavkům. Zkrátka si necháte poradit!

Cena jako důležité kritérium

Blogy nejrůznějších cestovatelů a internetové srovnávače vám mohou být rozhodně k užitku. Díky informacím, které na takových webech najdete, učiníte rychlé a smysluplné rozhodnutí. A na základě čeho by si měl člověk vybrat firmu, která se o jeho vůz po dobu dovolené postará? Podle jakých kritérií jsou tyto společnosti posuzovány? Jednou z důležitých věcí je obvykle cena. Měla by být nízká nebo alespoň přijatelná, což je celkem pochopitelné. Nějaká finanční úspora se vždycky hodí. Úplně stačí, že vlivem rostoucích cen paliv zdražují letenky. V tomto bodě vás jistě potěší zjištění, že snad s výjimkou některých parkovišť umístěných přímo v areálu ruzyňského letiště, jsou ceny i těch nejlépe hodnocených společností poskytujících tyto služby až překvapivě rozumné. Týden parkování tak s přehledem pořídíte pod tisíc korun. A řekněme, že takových čtrnáct dní by pak mělo být jen zhruba o pět stovek dražší.

Pokud si nejste jistí, co dalšího, kromě rozumných cen, by mělo být u nejkvalitnějších provozovatelů parkovacích ploch samozřejmé, podívejte se na tento stručný výčet:

  • Zpevněné a důkladně zabezpečené parkoviště
  • Nepřetržitý dohled
  • Celoroční servis 24/7
  • Zajištění dopravy z parkoviště k terminálu a později zase zpět
  • Bezproblémové převzetí a předání vozu
  • Výběr platby (hotovost nebo karta)
  • Přehledný rezervační systém

Abyste měli klid

Člověk by měl odlétat na dovolenou s pocitem, že je doma vše v nejlepším pořádku. Zkrátka by se měl postarat o všechno, co považuje za důležité, aby si mohl pořádně odpočinout a více se nezabýval myšlenkami na to, co se během jeho nepřítomnosti může přihodit. Fakt, že jste svůj vůz svěřili někomu, kdo z něj „nespustí oči“, je v tomto ohledu nepochybně velmi důležitý. Solidní firmy provozující hlídaná parkoviště, které vám navíc nabídnou i řadu kvalitních doprovodných služeb, naštěstí existují. V okolí pražského letiště v Ruzyni jich funguje hned několik. Stačí jen pár minut strávených na internetu a určitě si vyberete.

Létáte z Prahy často nebo to bude vůbec poprvé? A chystáte se na dovolenou nebo snad na služební cestu?

Josef Fišer