Parkování u terminálu 2 na letišti ocení každý, kdo spěchá na letadlo. Jaké další možnosti se nabízí?

Cestovat 10.08.2022

Mnoho turistů často řeší dilema, zda mají při cestě na letiště využít pro parkování terminál 2 nebo některé z parkovišť v jeho blízkém okolí či až na periferii Prahy. Všechny tyto možnosti mají svá pro a proti; záleží na tom, jak cestujete a na jak dlouho potřebujete svůj vůz na místě odložit. Pokud vás čeká cesta letadlem z Prahy, nechejte si poradit následujícími řádky. Dozvíte, který parking v jaké situaci využít a na co si dát pozor při jeho výběru. Parkování u terminálu 2 zachrání každého opozdilce.

Letištní terminál číslo 2 nabízí cestujícím možnost krátkého zastavení. Pokud nestíháte letadlo a máte vlastního řidiče, který se nechce zdržovat na letišti, nebo jedete taxíkem, pak je pro vás parkoviště přímo u terminálu tím nejlepším řešením. Do 15 minut je zde parkování zcela zdarma, což by mělo v pohodě stačit na vyndání zavazadel z kufru auta a vysazení cestujících. V případě, že má řidič v plánu zdržet se na letišti déle, pak by měl zvolit jinou variantu, neboť od 15. do 30. minuty zaplatí za parkovné u terminálu 100 Kč a stejnou částku pak dále za každou započatou půlhodinu. To už se nemusí zrovna vyplatit.

Výhodné alternativy pro vícedenní parking

Pokud hledáte možnosti, kde zaparkovat na několik dní po dobu, co budete na dovolené, vyzkoušejte internetový srovnávač parkování u letiště. Díky tomuto nástroji objevíte ta nejvýhodnější parkovací stání, z nichž se snadno dostanete k terminálu. Jednotlivá parkoviště mezi sebou můžete porovnávat, prohlížet si fotografie z lokality a také v případě zájmu rovnou parkovací místo rezervovat.

Nejlevnější parkování najdete na periferii Prahy. Ačkoliv by někdo mohl namítat, že je to moc daleko od letiště a že nechce cestovat z parkoviště na terminál městskou hromadnou dopravou, nemusíte mít obavy. Většina letištních parkovišť má již v nabídce službu, které zajistí, že se pohodlně a včas dostanete do letadla. Stačí si předem domluvit datum a místo odjezdu a příjezdu, a provozovatel parkoviště se už postará abyste svůj let bez problému stihli. Doprava jejich na letiště i z letiště jejich vozem bývá již samozřejmostí

Nepodceňte výběr lokality

Než si nějaké stání zarezervujete, pečlivě si zjistěte všechny dostupné informace nejen o samotném parkovišti, ale také o lokalitě v níž se nachází. Chcete-li se vyhnout jakýmkoliv problémům po návratu z dovolené nebo ze služební cesty, měli byste se vyvarovat oblastem, kde se nachází neobydlené staré budovy, staveniště a celkově podezřelé objekty a zákoutí. Na takových místech se snadno může stát, že se váš motorový mazlíček stane obětí nějakých nekalých živlů, a vy místo cesty domů budete muset hned po dovolené absolvovat tahanice s policií a řadu nepříjemností. 

Požadavky na zabezpečení parkoviště

Jakmile máte vybranou lokalitu, je potřeba zaměřit se na možnosti zabezpečení daného parkoviště. Každá taková služba by měla disponovat pojištěním, které zajistí krytí škod, nastane-li nějaká mimořádná událost, nebo dojde-li ke krádeži, vandalismu a jiným nepříjemnostem. Toto pojištění by už mělo být samozřejmostí; u starších parkovišť se však může stát, že pojistka sjednána nebyla, a proto byste si nejprve měli ověřit, zda se zde nachází alespoň následující bezpečnostní prvky:

  • fyzická ostraha, která hlídá parking 24 hodin denně,
  • spolehlivý a hlavně funkční kamerový systém, 
  • kvalitní stabilní oplocení v případě otevřených parkovacích míst,

Pokud jste došli až sem, tak už víte, na co vše se zaměřit, až budete hledat parkoviště před vaším odletem na dovolenou. Zjistili jste k čemu slouží parking u terminálu a kdy raději volit parkovací místa trochu dále od letiště. Nyní už stačí jen navštívit jeden z praktických porovnávačů na internetu a najít si takové stání, které bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům.

A jakým parkovištím dáváte přednost vy? Máte rádi moderní krytý parking, nebo preferujete venkovní oplocené stání? Pokud máte tip na dobré letištní parkoviště, určitě se o něj s námi podělte v diskuzi, oceníme to nejen my!

Josef Fišer