Obuli filmaři Highlandera v 1980s do Nike Air Force 1 nebo je to fake?

Aktuality, Krása 13.10.2022

Auta, cigarety, limonády a boty hrají v televizi pomalu častěji než herci, jen aby se produkty prodávaly o sto šest. A tak nepřekvapí, že byl absolutní hit mezi teniskami – Nike Air Force 1 – nasazen do filmového průmyslu hned po svém uvedení na trh počátkem 80. let minulého století. Bohužel neexistují ucelené firemní záznamy, které by to dokumentovaly. A tak nezbývá, než detektivní pátrání. Tentokrát si posvítíme na jeden z kultovních snímků, na kterém vyrostla generace dnešních padesátníků. Jejich hrdinou byl nesmrtelný Highlander, který po staletí bojoval s ostatními, aby na konci zůstal jen jeden. Když vyhraje ten dobrý, tak lidstvu pomůže. Když zvítězí ten zlý, tak celou planetu zotročí. Vydejte se s námi po stopách legendárních sneakerů ve filmu o statečném MacLeodovi. 

Skot, který vyměnil sukni za baloňák a tenisky Nike Air Force 1

Patříte mezi pamětníky, nebo jste potomstvem těch, kteří přetáčeli pásku na kazetách tužkou a připravovali se na válku při branných cvičeních? Pak si v řadě věcí dost možná nerozumíte, ale botník máte určitě společný. Kultovní Nike Air Force 1 totiž nosí všechny generace, aniž by si lámaly hlavu tím, že jejich oblíbené botky letos zfouknou rovných 40 svíček na pomyslném narozeninovém dortu. U příležitosti slavného výročí tak můžete jako rodiče a děti spojit síly a pomoci nám s pátráním, zdalipak si americké tenisky zahrály ve fantasy trháku Highlander z roku 1986.

Christopher Lambert, který tam sehrál roli nesmrtelného MacLeoda, pobíhal celou dobu v baloňáku neurčité barvy a obnošených kožených teniskách na odpružené gumové platformě. Bohužel ani detailní záběry z podzemní garáže hned na začátku filmu jednoznačně nepotvrzují, že se jedná o Nike Air Force 1. Na druhou stranu skutečnost, že se horal bez pořádné obuvi neobejde, je vám jasná okamžitě. Během souboje na život a na smrt Christopher skáče po kapotách naleštěných Cadillaců jako Tarzan, kterého ztvárnil o dva roky dříve. Pokud identifikujete značku Highlanderovy obuvi, neváhejte nám poslat zprávu, třeba přes komentáře. Jako poděkování vám v následujícím odstavci alespoň pomůžeme s výběrem slavných amerických tenisek s logem okřídlené bohyně Niké, aby vám bezvadně padly. 

Proč se hodí Nike Air force 1 do každého botníku

Jestli se aktivně věnujete sportu, nebo jen sháníte pohodlné boty na vycházky do přírody a do města, v obou případech vás plně uspokojí Nike Air Force 1. Zvýšená gumová podrážka tlumí veškeré nárazy, které by při doskoku zatěžovaly klenbu chodidel, paty a kolena. Díky vzorku podešev neklouže a nedělá zbytečný hluk při chůzi. Ani přes svůj robustní vzhled však není bota těžká a neohrabaná.

Oblý prostor uvnitř tenisek ponechává volnost vašim prstům, které se tím pádem neotlačí ani po celodenním nošení. Kvalitní kůže umožňuje přirozené odvětrání a postupně se přizpůsobí specifickému tvaru vaší nohy přesně na míru. V Nike Air Force 1 tak získáte boty, ve kterých se dá chodit, což v žádném případě není samozřejmost. Navíc ale budete mít perfektní tenisky s nadčasovým designem, který můžete podle chuti doplnit streetwearovým či sportovním outfitem. Nebo si podobně jako Highlander natáhněte džíny a přes ně volný plášť. 

Tak co? Už se vám podařilo zjistit, v čem skákal fešák MacLeod po amerických autech? Pokud ano, těšíme se na vaše poznatky. No a přístě si vezmeme pod lupu botky dalšího sexy hrdiny, který se vrátil zpět v čase, aby zachránil svou lásku Sáru, kterou honil Terminátor. Pokud se i vy právě teď podílíte na záchraně světa, bude se vám pár kvalitní, protiskluzové a odpružené obuvi také hodit. Vyzkoušejte stylové a snadno omyvatelné Nike Air Force 1.

Josef Fišer