Laserové odstranění chloupků – hlavní výhody, nevýhody a možné kontraindikace

Krása 21.05.2022

Laserové odstranění chloupků je účinným a nejvíce bezbolestným způsobem, jak trvale dosáhnout naprosto hladké pokožky bez ochlupení. Revoluční epilační metoda představuje ale poměrně nákladnou investici, hlavně pokud chcete laserem ošetřit celé nohy nebo i další části těla. Je tedy zcela v pořádku, že si o této proceduře chcete zjistit co nejvíce informací. V tomto článku najdete přehledné shrnutí všech faktů, o kterých byste měli před zákrokem vědět.

Laserové odstranění chloupků má trvalé výsledky

Pro efekt hladké pokožky je nutné chloupky pravidelně holit či depilovat. Tyto kosmetické procedury se staly rutinní záležitostí, které zahrnujeme do pravidelné osobní hygieny a  bereme je stejně přirozeně jako třeba čištění zubů. Zaberou nám ale podstatně více času a jsou i finančně náročnější. Jen pro zajímavost Češi patří mezi nejčistotnější národy. Každý třetí Čech tráví osobní hygienou 50 minut a více.

Otázkou je, zda byste čas, který věnujete holení a depilaci raději netrávili jinak. Laserová epilace má řadu skvělých benefitů a úspora času je rozhodně jedním z nich.

5 výhod laserové epilace

 1. Je bezpečná a bezbolestná – i přesto, že každý jedinec má práh bolesti posunutý trochu jinak. Obecně lze ale laserovou depilaci považovat za relativně bezbolestnou.
 2. Je vhodným řešením pro ženy i muže.
 3. Ošetření trvá jen pár minut (délka procedury závisí na velikosti ošetřované oblasti).
 4. Laserem lze bezpečně odstranit chloupky i v intimních partiích.
 5. Výsledek je trvalý – pokud se tedy například muž rozhodne, že chce laserem odstranit vousy, měl by si to dobře rozmyslet předem. Módní trendy i osobní preference se mohou časem změnit.

A jaké jsou hlavní nevýhody?

 • Zákrok je nutné absolvovat několikrát – v opačném případě byste nedosáhli očekávaného výsledku. Počet opakování určuje lékař individuálně podle hustoty ochlupení dané oblasti. V průměru se doporučuje absolvovat 6 až 8 aplikací.
 • Před plánovaným sezením si chloupky nesmíte minimálně 6 týdnů holit ani depilovat, což může být pro někoho hodně nepříjemné.
 • Nesmíte se ani opalovat – ošetřovaná pokožka by měla zůstat světlá.
 • Ošetřená místa je nutné chránit před sluncem – to je také důvod, proč se obecně doporučuje absolvovat epilaci v zimních měsících. Ideální je začít už na podzim.
 • Vyšší cena – laserová epilace není levná. Nicméně z dlouhodobého hlediska se jedná o výhodnou investici, která se vám časem vrátí. Ošetřenou oblast už nebudete muset vůbec holit ani depilovat, ušetříte tedy nejen peníze, které byste jinak utratili za holicí strojky nebo depilační pomůcky, ale i čas.

Pro koho není epilace laserem vůbec vhodná?

I přesto, že je laserová epilace pro většinu lidí naprosto bezpečná, existují výjimky. 

 1. Laserová epilace se nedoporučuje osobám, které trpí epilepsií, mají chronické onemocnění pokožky (např. atopický ekzém), nebo u nich bylo prokázáno nádorové onemocnění kůže. Melanom je velmi zákeřný, proto nepodceňujte prevenci.
 2. Máte velmi opálenou pokožku nebo světlé chloupky. V těchto případech je epilace laserem méně účinná.
 3. V předešlých 4 až 6 týdnech jste užívali antibiotika.

Odstranění chloupku laserem je komfortním řešením

Udržet pokožku krásně hladkou je finančně i časově náročné.

Laserová epilace je moderní metoda, jak se otravných chloupků zbavit jednou provždy.

Zákrok je bezpečný a ve srovnání s ostatními depilačními metodami také bezbolestný.

Máte již epilaci laserem úspěšně za sebou? Souhlasíte s tvrzením, že je zákrok naprosto bezbolestný? 

Pokud máte chuť, podělte se o vaše osobní zkušenosti s ostatními čtenáři.

Josef Fišer