Divíte se, co má permanentní make up společného se štěstím? Víc, než by se mohlo zdát. Určitě znáte ten pocit, když přicházíte domů s čerstvým účesem od kadeřníka nebo po příjemné masáži. Cítíte se hezčí, mladší, vitálnější – zkrátka jako znovuzrozená. Problém ale je, že stačí jedna noc či pracovní den strávený u počítače a lichotivě upravené vlasy či příjemný pocit ve svalech jsou tytam.
Pokud si však necháte vytvořit permanentní nalíčení, máte jistotu, že nezmizí a zůstane stále stejné, ať budete dělat cokoliv. Takových estetických úprav zevnějšku, které se mohou chlubit touto vlastností, není zase tolik. Co to vlastně permanentní make up je a jak funguje?
Je s vámi 24/7 365 dní v roce
S permanentním make-upem vlastně vyskočíte z postele dokonale nalíčená. Ať už během dlouhého dne v kanceláři, ve volném čase nebo při namáhavém sportu po práci, permanentní make-up vydrží, neteče a nerozmazává se a vždy vypadá přesně a přiměřeně danému typu. Na otravné líčení v brzkých ranních hodinách můžete zapomenout, stejně jako na retušování, pokud barva rtů nevydržela po snídani nebo se oční linka rozmazala. Nemluvě o večerním odličování, které nám všem vadí, když už jsme unavené a chceme jít spát.
Když tetování není tetování
Permanentní make-up je kosmetická pigmentace kožních partií na obličeji, při které dochází k vpravení barevných pigmentů do epidermis, vrchní vrstvy kůže. Děje se tak pomocí jemného vpichu. Oproti líčení běžnými kosmetickými přípravky nedochází k povrchovému nanášení na pleť. Technika je podobná tetování, ale hloubka, kam jehla pronikne, je výrazně nižší.. Vzhledem k tomu, že malé barevné částečky jsou umístěny jen asi 0,8 až 1,4 milimetru hluboko v kůži, permanentní make-up nevydrží jako tetování, ale musí se po dvou až pěti letech obnovovat. Pigmentace se provádí buď ručně, nebo pomocí automatického zařízení, které vpravuje pigmentové barvy do kůže decentní jehlou.
Co všechno lze vytvořit
Které kontury lze na obličeji trvale zvýraznit zavedením barevných pigmentů do pokožky? Pochopitelně ty, které byste si jinak musely malovat. Takže permanentní make-up se primárně používá ke zkrášlení rtů, očí nebo obočí. Tato technika se používá zvláště často k nakreslení “trvanlivé” linky na horním nebo spodním okraji očního víčka, díky čemuž oči vypadají velké a výrazné. Tím odpadá nutnost nanášet kreslit si ji tužkou. Tloušťku a intenzitu oční linky lze vybrat podle osobních preferencí.
Zhuštění, vyplnění a zdůraznění obočí je stejně oblíbené, zvláště když se nedostává už téměř žádných přirozených chloupků. Možná také patříte k ženám, které to při pravidelném vytrhávání vzaly až příliš poctivě nebo které mají přirozeně velmi tenké a světlé obočí. Obočí lze opticky vyplnit a dokreslit do požadovaného tvaru jemnou kresbou chloupků.
V neposlední řadě je permanentní make-up alternativou k tužce na rty a velmi dobře se hodí k vytvarování kontur a k plnějšímu vzhledu rtů. Pokud se chcete bez rtěnky úplně obejít, můžete si nechat udělat i plné stínování, při kterém jsou rty kompletně pigmentované barvou.
Můžete ostatní nechat se divit
Základní princip, na kterém je permanentní make-up založen, je přirozenost. Zkušený profesionál přidá vašim očím na objemu a výrazu a dodá plnost a zdravou barvu vašim rtům, ale pouze do takové míry, že při běžném pohledu bude těžko někdo hádat, že jste se takto nenarodila. Spíše bude překvapen, jak můžete po ránu vypadat tak svěže a zdravě.
Přírodnímu vzezření pomáhají také materiály, které se užívají. Protože se stanou na dlouhou dobu součástí lidského organismu, jsou s ním zcela kompatibilní a nedělají v něm žádnou neplechu. Alergické reakce na ně – na rozdíl od mnoha běžných levnějších líčidel – se téměř nevyskytují.
Jak jste na tom s permanentním make-upem a jeho výhodami vy? Vnímáte to jako úsporu času? Jste spojeni s přirozeným vzhledem obočí či rtů?