Cesta k přirozenému vzhledu: jak zvolit správný tvar a velikost implantátů

Krása 08.04.2023

O dokonalém výsledku augmentace prsou rozhoduje několik významných faktorů. Jedním z nich je umět si správně zvolit velikosti a tvaru silikonových implantátů. Základem je tedy výběr plastického chirurga, který vám může v tomto ohledu dobře poradit na https://petroschristodoulou.com/

Co budete řešit na cestě za svým vysněným poprsím

Jestliže se žena rozhodne pro zvětšení svého poprsí, pak je jistě jejím cílem přirozený vzhled. Extrémní zvětšení může působit nejen nepřirozeně, ale také tak trochu vulgárně. Stačí se podívat na některé celebrity, které v tomto ohledu neznají míru. Ale to je asi jiná kapitola. 

Zkušený, a především solidní plastický chirurg, bude při výběru vhodné velikosti implantátu zohledňovat celkovou konstituci vašeho těla. Jedná se především o:

 • výšku postavy 
 • hmotnost 
 • vzhled hrudníku 
 • stav pokožky 

Neznamená to, že vy do toho nemáte možnost promluvit. Vaše přání a představy jsou vždy zásadní. Při předběžné konzultaci s plastickým chirurgem budete vybírat z mnoha možností. 

Rozhodující při výběru implantátu bude tedy:

 • velikost 
 • tvar 
 • povrch 
 • profil

Je jasné, že na stole toho příliš neporovnáte. Proto vám bude k dispozici speciální podprsenka, se kterou si vybrané typy jednoduše vyzkoušíte na vlastním těle.

Z jakých typů prsních implantátů budete vybírat

Silikonové implantáty jsou vyráběné ve třech základních verzích. Tak, aby odpovídaly typům skutečných prsou.

Kulaté prsní implantáty

Tento typ vytvoří kulatější a také plnější poprsí tím, že dodá plnost v horní polovině prsou. Je také vhodný pro zvětšení o více velikostí. Velmi štíhlým ženám se kulaté implantáty příliš nedoporučují, protože mohou působit nepřirozeně.  

Kapkovité prsní implantáty

Takzvané „kapky“ jsou vytvořeny na kulaté bázi s anatomickou projekcí. Kapkovité implantáty volí většinou ženy, jejichž cílem jsou přirozená prsa s lehkým push-up efektem. Tento typ je vhodný pro ženy s lehčím poklesem prsou. Volí je také klientky s velmi štíhlým hrudníkem. V jejich případě vytvoří kapky dokonale ženskou siluetu.

Anatomické prsní implantáty

Tento typ se doporučuje klientkám, které mají bradavky posazené blíže k podprsní rýze. V tomto případě by totiž kulaté implantáty působily nepřirozeným dojmem. Vhodné jsou rovněž v případě, že je poprsí například po kojení mírně pokleslé, ale není nutná výraznější modelace. Naprosto přirozeně vypadají také u plnoštíhlých žen s robustnější postavou.

Velikost prsních implantátů

Velikost implantátů se uvádí v mililitrech. Objemové rozpětí je velice široké a pohybuje se v rozmezí od 45 ml až do 1010 ml. Jednu velikost tvoří přibližně 150 ml. Pokud máte tedy v současné době podprsenku velikosti „A“ a zvolíte si implantát o objemu 300 ml, pak po augmentaci budete kupovat podprsenku velikosti „C“.

Povrch silikonových implantátů

Vybírat lze také povrchovou úpravu prsních implantátů. Vhodný typ vám doporučí váš plastický chirurg až při osobní konzultaci. 

V současné době se nabízí:

 • hladký povrch
 • mikro-texturovaný povrch
 • makro-texturovaný povrch

Profil prsních implantátů

Dalším důležitým parametrem pro přirozený vzhled poprsí je správný výběr profilu prsních implantátů. Vysoký profil zúží základnu a implantát ve výsledku ční více do výšky. Také by se dalo říci, že čím je profil vyšší, tím více vyplní horní a střední část dekoltu. Vytvoří tedy takzvaný push-up efekt. 

Na výběr jsou profily:

 • nízký 
 • střední 
 • vysoký 
 • extra vysoký

Pokud se rozhodnete pro augmentaci prsou, pak nespěchejte a vše prokonzultujte s plastickým chirurgem. Rozhodně dejte na jeho rady. Díky svým zkušenostem si totiž dokáže celkem snadno představit, jak budou vaše prsa ve výsledku vypadat.

 

Máte v plánu podstoupit zvětšení prsou? Jaký druh implantátu je podle vašeho názoru pro vás tím pravým?

Josef Fišer