Fitness vybavení pomůže i s domácím cvičením

Krása, Zdraví 20.10.2022

Fitness vybavení se stalo následkem covidu19 běžným vybavením našich domácností. Pomůcky pro cvičení tak nejsou doménou, kterou nakupují pouze fitness centra pro svoje klienty. Pandemie zařídila, že se řada lidí musela přesunout z posiloven a fitness center do svých obýváků nebo pracoven. Část z nich v nich cvičí i dnes. Je to prostě levnější a také pohodlnější – pokud je posilovna nebo fitko prostě daleko. Zaujalo vás téma domácího cvičení? Co vše potřebujete, abyste také mohli doma cvičit? Vše záleží na tom, jaké cvičení si vyberete!

Cvičební podložka jako základ fitness vybavení

Pokud se rozhodnete začít doma cvičit, je dobré si pořídit kvalitní podložku. Mezi její nejdůležitější funkce patří:

 • odhlučnění, které dokáže eliminovat hluk z nárazů, vznikajících při cvičení
 • zateplení od podlahy
 • změkčení podlahy pro příjemné došlapy, doskoky a měkké podepření rukou.

Podložek na cvičení existuje mnoho druhů, stačí si vybrat podle preferencí. Některé mohou být stálou součástí interiéru, jiné lze jednoduše složit nebo smotat a uschovat například pod postel nebo sedačku. Podložky se také liší podle sportu, pro který jsou využívány. Pokud se rozhodnete například pro jogu nebo pilates, je správná podložka v podstatě tím jediným vybavením, které budete potřebovat.

Soukromí vlastní posilovny

Nejen v době covidu, ale i dávno předtím, se někteří lidé uchylovali ke cvičení v domácím prostředí. Proč také ne? Ne každý se při cvičení cítí komfortně mezi dalšími osobami v plném nasazení. Soukromí vlastního pokoje ocení třeba i začátečníci, kteří teprve začínají budovat svoji kondici. Úžasné jsou například hrazdy na zeď nebo třeba sady činek s různě velkým závažím. Evergreenem pro budování formy je pak také švihadlo, které mnoho z nás zná již z dob dětských let.

Běhat se dá i doma

Mnoho lidí upřednostňuje domácí prostředí i pro takové sporty, jako je běh, chůze nebo jízda na kole. I tyto sporty je totiž díky moderním přístrojům provozovat doma. Máme namysli například:

 • běžecké pásy
 • rotopedy 
 • cross trenažery
 • cyklo trenažery

Stačí si k těmto aktivitám pustit příjemnou hudbu nebo klidně i oblíbený TV seriál, u něj to totiž skvěle “ubíhá”. Velkou výhodou je ušetřený čas pro cestu a také okamžitá možnost využití vlastní sprchy. Nezapomeňte také po cvičení správně ulevit namoženým svalům.

Posilovací stroje? Doma i v posilovně!

Kdo má prostory v domě, staré garáži nebo třeba v přístavku na zahradě, možná již někdy uvažoval o tom, využít je pro svoji soukromou posilovnu. Nebojte se vybudovat ve volných prostorách místo pro setkání s přáteli strávené společným cvičením. Hodit se tam může i několik typů posilovacích strojů. Mnoho z posilovacích lavic je skutečně multifunkčních, takže dokážou poskytnout způsob, jak na nich posilovat snad každý sval lidského těla.

Míče a overbally

Velkou výhodou tohoto typu cvičebních pomůcek je jejich skvělá skladnost. Dají se během minutky uklidit do úložného prostoru. Naopak využitelnost je široká. Míče se využívají například na:

 • podkládání
 • posilování
 • masírování
 • aktivní cvičení.

Jaké vybavení pro domácí cvičení máte doma vy? Napište nám, jestli jste si v poslední době koupili něco pro cvičení v domácím prostředí. Zajímá nás ale také fakt, jestli jej opravdu používáte. Dejte nám vědět, který sport vás doma vyloženě nebaví a který naopak nebudete nikdy provozovat venku. Těšíme se na sportovní diskuzi!

Josef Fišer