Milujeme dřevěné hračky!

Aktuality, Děti 27.10.2022

Dřevěné hračky jsou podle nás opravdovým fenoménem. Kdysi byly dřevěné hračky tou nejběžnější záležitostí v dětském pokoji. Dnes, v době plastové, občas dřevěné hračky působí jako zjevení, jako návrat do minulosti a opravdové retro. Nebo je to trochu jinak? Spousta lidí na dřevěné hračky nedá dopustit, a to nejen z nostalgie! Dřevěné hračky okouzlují díky zvolenému materiálu svoji kvalitou, nápaditostí a spojením s přírodou. Jaké jsou variace těchto oblíbených dětských hraček? Kam se vývoj dřevěných hraček od minulosti posunul? Dřevěné hračky vás budou bavit!

Jaké mají dřevěné hračky výhody?

Je jich mnoho. My oceňujeme převážně zdravotní nezávadnost, protože pro děti vždy chceme to nejlepší. Dřevěné hračky mohou mít nejen pestré barvy, ale také přírodní dřevěný vzhled. Jejich povrch je jemný a jen  tak se nedají rozbít, poškodit nebo zlomit jako hračky plastové. A my si troufáme tvrdit, že dřevěné hračky mají oproti těm plastovým prostě jakési skryté kouzlo, svoji duši! Dřevěné hračky mají v naší zemi i dlouhou a často  velmi zajímavou historii.

Společenské hry

I společenské hry mohou byt vyrobené ze dřeva. Ať už jsou to hry pro dva nebo také společenské hry pro větší počet hráčů. Dřevo je v těchto hrách základním kamenem a kdo měl někdy v rukou dřevěné kostky nebo šachy, jistě potvrdí, že dřevo je prostě příjemné na dotek.

Trénink jemné motoriky pro nejmenší

Rodiče nejspíš nikdy nezapomenou, kdy jejich dítko postavilo první věž, nebo spojilo první dvě kostky skládačky k sobě. Pokroky dětí jsou výsledkem snažení, které jde ruku v ruce se zábavou. Kvalitní kostky v přírodním tónu nebo v pestrých barvách pomáhají těm nejmenším trénovat úchopy a zdokonalovat se v obratnosti a jemné motorice.

Lámejte si hlavu se dřevem!

Dřevo je používáno i pro výrobu hlavolamů, vkládacích puzzlí nebo dětských bludišť. Velkou výhodou těchto hlavolamů je jejich pevnost a dlouhodobá trvanlivost, která dokáže odolat i desetiletí. Děti milují vkládací hlavolamy, které prověří jejich odhad tvarů.

Dřevěné stavebnice pro malé i velké

Milujeme univerzální stavebnice, ze kterých lze postavit snad jakoukoliv stavbu. Vojenské opevnění, mrakodrap nebo třeba selské stavení. Budoucím stavebním inženýrům se v případě této dřevěné stavebnice žádné meze nekladou. Jednotlivé díly lze spojovat a skládat a později zase rozložit zpět do krabice. Jsou příjemné na dotek a díky přírodní barvě dřeva udělají realizované stavby vždy velký dojem. 

Nezanedbatelná není ani skutečnost, že při stavění společně s dětmi  strávíte krásné společné hodiny a hodiny kreativní činnosti. A hlavně, budete spolu s dětmi a bude vás to bavit! Dřevěné stavebnice se prodávají ve více variantách a dají se vzájemně kombinovat.

Klasické dřevěné hračky z dávných časů

O ty je mezi rodiči i dětmi pořád velký zájem. Děti je totiž milují. Mezi klasickými hračkami, které překonaly svojí užitnou hodnotou desetiletí, najdeme:

  • dřevěné vláčky a autíčka
  • skládací kostky s obrázky
  • skládací pyramidy
  • stavebnice
  • sadu dřevěných navlékacích korálků.

Nauč mě číst a počítat!

Hry s čísly a písmeny najdeme i v sortimentu dřevěných hraček. Krásně pestré číslice a písmena si děti rychle zamilují. Nebude pak pro ně problémem naučit se je rozeznávat ještě dříve, než půjdou do školy. 

Milujeme retro hračky!

Mezi retro hračky patří i ty ze dřeva. Jaké jsou další hračky, se kterými si hrály například takzvané Husákovy děti? Vzpomenete si na ně také? Dnes už se i vystavují.

Které retro hračky máte rádi vy? Napište nám, která z hraček byla ta vaše nejoblíbenější!

Josef Fišer