Hračky pro holky

Děti 05.11.2022

Kdo má doma děti obou pohlaví, určitě bude souhlasit, ze hračky pro holky se mnohdy diametrálně liší od těch pro jejich chlapecký protějšek. Avšak část hraček je naštěstí univerzální, takže je vhodná a využitelná dětmi bez rozdílu pohlaví. Nabídka je dnes opravdu rozmanitá a bez nápovědy je někdy těžké vybrat tu správnou hračku. A když už se nám zase blíží Vánoce, nastává ideální čas, pobavit se o nákupu dárků pro naše nejbližší. Dnes budeme řešit tedy konkrétně hračky speciálně pro holky a mladé dámy.

Hračky pro holky – trénink pro budoucnost

Holčičky si velmi rády hrají a trénují vše, co je bude čekat v jejich reálném životě v dospělosti. Péče o potomky, vaření, líčení, vymýšlení outfitů, péče o domácnost, o zvířata nebo dokonce výroba šperků. Pro všechny tyto činnosti jsou pro malé holčičky připraveny hračky, se kterými mohou svoje budoucí dovednosti trénovat. Potěší je i recepty vhodné speciálně pro děti.

Panenky a miminka

Jednou z nejdůležitějších rolí ženy je být matkou. A malé holčičky to mají v sobě zakódované už odmalička. Milují plačící miminka, která mohou přebalovat, převlékat, vozit v kočárku a uspávat v postýlce. Dopřejte jim kvalitní hračku – miminko, které dokáže plakat, čůrat a mrkat očima. Zabavíte je tak na dlouhou dobu! Pokud dáte malé “mamince” k dispozici i kočárek, bude moci vozit, uspávat a chodit na zahradu na procházky jako opravdová máma.

U panenek s dlouhými vlasy pak mohou holčičky měnit účesy, oblékat je do šatů a vytvářet tak outfity pro speciální příležitosti. Nabídka oblečení a bot je pro panenky téměř nekonečná – od oděvu farmářky, přes maskáče až po třpytivé plesové šaty nebo domácí pyžamo.

Náš tip!

U panenek s dlouhými vlasy doporučujeme hlídat, aby jim budoucí kadeřnice netoužily vlasy zkracovat nůžkami!

Kreativní sady

U těch se zastavíme velice rádi. Malé holčičky totiž tvoří velice rády. Kreativní sady jsou proto dnes opravdovým trhákem. Vybírat můžete z neuvěřitelné škály typů a variant kreativních sad:

  • pískování barevným pískem s pomocí papírových šablon
  • sady pro malování barvami, voskovkami a pastelkami
  • sety korálků, gumiček, šňůrek nebo perliček pro výrobu náhrdelníků a náramků
  • dřevěné sady na obkreslování
  • kuchařské sety pro výrobu opravdových donutů nebo muffinů
  • modelovací hmota všech barev a tvarů s vykrajovátky a tvarovacími mechanismy
  • úžasné jsou také kombinované sady využívající různých materiálů určené pro speciální holčičí tvoření.

Maluji, maluješ, malujeme…

Dívenky ve školkovém věku a také ty na prvním stupni základní školy také velice rády malují. Pořiďte jim kvalitní psací a malovací potřeby a k nim omalovánky vhodné pro konkrétní věkovou kategorii. A pokud tápete v tom, jaký námět dívce vybrat, určitě neuděláte chybu, když koupíte omalovánky s koňmi, princeznami nebo s motivem některého oblíbeného kresleného filmu. 

Náš tip!

Pro opravdové milovnice výtvarného umění doporučujeme pořídit malířské plátno a malířský stojan. Jako motivace pro budoucí umělkyně to určitě zafunguje!

Čím budu, až budu velká?

Nejdřív jsou to povolání jako baletka, chovatelka koní nebo zpěvačka. Malé dívky si ve školce i v pokojíčku moc rády hrají na prodavačky v obchodě, kuchařky nebo doktorky. Pokud budou mít opravdové vybavení jako domácí kuchyňku, stetoskop, vařečky a plastové nebo kovové nádobí, určitě jim taková hra půjde o mnoho lépe. Víte, jaká povolání dnes “letí” mezi dětmi?

Jaké holčičí hračky máte nejraději vy? Vzpomenete si ještě na svoji první panenku? Napište nám, jaký dárek pro holčičku jste v poslední době vybírali. Zajímá nás také, jestli váš dárek opravdu potěšil obdarovanou princeznu. Těšíme se na zajímavou diskuzi.

Josef Fišer