Chcete omládnout? Bojujte o krásný obličej!

Krása 15.05.2022

S projevy stárnutí na obličeji, ve vlasech i na celé postavě bojuje snad každý z nás zhruba od 30 let. V tomto věku totiž tu a tam přibude šedý vlas, zvětší se tukový polštář kolem bříška nebo se povolí kůže pod bradou. Existuje mnoho způsobů, jak se času postavit a mnoho z nich vás překvapí svojí funkčností. Můžeme se vydat cestou zdravého životního stylu, můžeme polykat zázračné medikamenty, nebo můžeme zvolit pomoc od specialisty na estetickou chirurgii. Nám se líbí všechny způsoby a máme za to, že ideální cestou bude využít sílu všech těchto možností dohromady. Jaké máme konkrétně na mysli?

Chce to pohyb a dobrou náladu!

Určitě mi dáte zapravdu, že když člověk sportuje, cítí se většinou daleko lépe. Již naše babičky tvrdívaly, že když se člověk jen povaluje, tak se mu usazuje krev. A něco na tom určitě je. Člověk, který se nehýbe, nevyužívá svoje tělo na 100 %. Pokud je tento stav dlouhodobý, začnou se přidávat zdravotní problém, a to jistě nemá pozitivní vliv na vzhled. Jedním z pilířů krásné tváře je totiž i dobrý zdravotní stav. Pokud je v těle nějaká nerovnováha, může se to také negativně podepsat na kvalitě pleti. Pokud chcete vypadat mladě, rozhodně doporučujeme pravidelný sport!

Botox!

Oblíbenost botoxu nám doslova vyrazila dech! Dnes už si jej může dovolit téměř každá žena a k našemu údivu si jej nechávají aplikovat i muži. Proč také ne! Díky aplikaci botulotoxinu do hlubokých vrásek na čele nebo také v okolí rtů lze totiž získat krásně hladkou pokožku bez výrazných projevů stárnutí.

Brow lift – čelo jako zamlada!

Tato zajímavá metoda dokáže nejen vyhladit vrásky na čele, ale také vytvarovat obočí do mladistvého looku, který vám může ubrat klidně i 10 let. Jedná se o invazivní metodu, která může mít ale i velice krátkou rekonvalescenci. Vše záleží na stavu a věku klienta, který zákrok podstupuje. V praxi jde o vytažení kůže směrem k vlasové části hlavy. Díky ní se čelo krásně vypne a obličej výrazně omladí, to vše dokáže brow lift. Cena tohoto zákroku samozřejmě také záleží na věku klienta a stavu jeho pleti.

Všemocný kolagen?

S kolagenem se v poslední době doslova strhlo lavinové šílenství. Dříve byla konzumace kolagenových nápojů nejvíce rozšířená mezi vrcholovými sportovci a také u starší generace, která si oblíbila kolagenové preparáty, podporující správnou funkci šlach a unavených kloubů. Dnes se na trhu objevily také kolagenové nápoje a tablety, jejichž výrobci tvrdí, že díky svému obsahu správného typu kolagenu ze správného zdroje dokážou v lidském těle doplnit chybějící kolagen. Jeho produkce v lidském těle totiž s věkem výrazně klesá. Jeho absence se na pokožce projevuje vráskami a nedostatečnou pružností.

Cvičte mimické svaly!

Svět internetových videí je zaplněn různými návody na cvičení. A nechybí mezi nimi také cvičení, které podporuje mladistvý vzhled obličeje. Ať už si toto cvičení říká face jóga nebo obličejová gymnastika, na první pohled vás nejspíše pobaví, vypadá totiž legračně. Jeho propagátorky vás ale budou přesvědčovat, že opravdu funguje. No, proč ne?

A jaké formy omlazení svého obličeje zkoušíte používat vy? A jaké úspěchy vaše metody mají? Důvěřujete spíše přírodním produktům a zdravé stravě? Napište nám, jestli jste již podstoupili nějaký zákrok na specializované klinice. Nemůžeme se dočkat vašich příspěvků!

Josef Fišer