Kalhotky brazilky nejsou ani klasika, ani tanga. Je to dokonalý mezičlánek

Krása 22.11.2022

Zatímco naše babičky měly v oblasti volby spodního prádla pouze dvě možnosti (a ani jedna asi není pro dnešní ženu příliš lákavá), žena v moderní době má možností nesrovnatelně více. Jednou z nich jsou kalhotky brazilky. Výhodou těchto kalhotek je především to, že je mohou nosit ženy jakékoliv fyzické konstituce. 

  • Pokud si žena zvolí odpovídající velikost, pak získá komfortní spodní prádlo, které bude jejím křivkám lichotit. 
  • Výrobci dnes nabízejí dokonalé prádlo i pro ženu plnějších tvarů. Stačí jen pozorně vybírat.

Jednoduché, ale skvělé designové řešení 

Kalhotky brazilky vytvořili módní návrháři v podstatě tím, že propojili design klasických kalhotek s tangy. Z tohoto důvodu jsou mnohem pohodlnější nežli zmíněná tanga, ale zachovávají si některé přednosti, které byly právě u těchto minimalistických kalhotek nejvíce oceňované. Brazilky může žena bez problémů nosit například v kombinaci s legínami nebo upnutými džíny a nemusí mít obavu, že se jí na pozadí vyrýsují lemy kalhotek. Kalhotky brazilky nemají nohavičky zakončené gumou, ale většinou vzdušnou krajkou. 

  • O komfort a pohodlí se postará dostatečně široký vnitřní klín. 
  • A sexy vzhled nositelce dodá rafinované řešení nohaviček, které opticky prodlouží nohy. 

Kalhotky brazilky jsou u žen stále populárnější. Proto se na ně soustředila také pozornost výrobců dámského spodního prádla a nabízejí mnoho variant těchto luxusních a zároveň pohodlných kalhotek. 

Důležitý je nejen vzhled, ale hlavně správná velikost

Co je při výběru kalhotek nejdůležitější? Pochopitelně, že je důležitý vzhled kalhotek. Přesto, že je bude žena většinu dne nosit schované pod vrchním oblečením, musí mít ze svého spodního prádla dobrý pocit. Musí se prostě cítit dostatečně žensky. Důležitým parametrem pro celkovou spokojenost je správný výběr velikosti. Například v případě tang je pravidlem, že by měla být velikost o jedno číslo větší, než žena běžně nosí. Kalhotky budou pohodlnější a také budou na těle lépe vypadat. 

  • V případě klasických kalhotek a také kalhotek brazilek se volí přesná velikost. 
  • Menší rozměr by způsobil nepříjemné zařezávání. 
  • Větší rozměr by měl za následek nežádoucí krabacení.

Jak je to s tím americkým a evropským číslováním

Při objednávání prádla z e-shopu je tedy nutné znát přesně svou velikost. Ušetříte si tím zbytečné vracení zboží zpět do obchodu. Vzhledem k tomu, že se u nás používá jak evropský, tak americký velikostní systém, mohou mít s tím, jak vybrat správnou velikost oblečení někteří zákazníci tak trochu problém. Podívejte se tedy do přehledné tabulky a hned budete vědět, jaká velikost je přesně tou vaší. U dámských kalhotek hraje rozhodující úlohu obvod boků.

 

Obvod boků americké číslování evropské číslování
87 – 91 cm  XS      34
92 – 96 cm S    36
97 – 102 cm M   38
103 – 110 cm L    40
111 – 117 cm     XL       42

 

Jakou velikost zvolit, pokud jsou vaše rozměry těsně na hranici 

Pokud jste se při měření dostali na hranici mezi dvěma velikostmi, pak zvolte raději tu větší. Budete tak mít jistotu, že vám nebudou kalhotky malé. Maličko větší jsou vždy lepší variantou než o kousek menší. V případě kalhotek brazilek to platí dvojnásob. Mají být totiž trochu volnější, vzdušné a tím pádem velice pohodlné. 

  • Pokud by byly upnuté, pak by to jejich majitelka většinou pocítila při sezení. 
  • A kalhotky, které se neustále zařezávají, asi nejsou příjemnou představou.

A co vy? Patří brazilky do vašeho prádelníku?

Josef Fišer